Zapraszamy
Wszystkich

  Turniej o Puchar Burmistrza Andrychowa
 
   Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie

Napisz do nas - biuro@kultura.andrychow.eu

 

13 listopada w Hali Sportowej Gimnazjum nr 1 w Andrychowie odbyła się VIII edycja Polish Media Cup. Na boisku spotkali się najlepsi piłkarze-dziennikarze takich redakcji jak Canal+, TVP Sport, TVN, Super Express, Polska-The Times, Sport, Przegląd Sportowy, Eurosport. 

Organizatorem turnieju była firma Main Events, Sponsorem Głównym marka Orange, Partnerami : Urząd Miejski w Andrychowie, Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, Ośrodek Konferencyjno - Wypoczynkowy "Kocierz", De Lord, Cammmedia. Sponsorem Technicznym - firma Kappa.

Zanim na boisku spotkali się dziennikarze - odbył się nie mniej zacięty Turniej dla młodych piłkarzy Gminy Andrychów :

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Andrychowa!

W turnieju spotkały się drużyny reprezentujące Szkoły Podstawowe :

 • SP nr 2 w Andrychowie
 • SP nr 3 w Andrychowie
 • SP Inwałd
 • SP Roczyny
 • SP Rzyki
 • SP Targanice
 • SP Zagórnik 

Aby stanąć do walki trzeba było wielu godzin treningu. Dlatego oprócz wielkich braw dla zawodników uczestniczących w turnieju - brawa należą się również trenerom i opiekunom drużyn 10-latków.

Nie ma żartów. Tutaj również stosuje się przepisy gry PZPN. Było jednak parę odstępstw od reguł :) Nie obowiązywały przepisy dotyczące pozycji spalonej.

Aby w pełni docenić wysiłek młodych zawodników - wystarczy spojrzeć na poniższą fotkę! Takie "małe boisko" to obszar w porównaniu do ich wzrostu - proporcjonalnie podobny do pełnowymiarowego boiska sportowego dla dorosłych piłkarzy! Więc i wysiłek nie mniejszy ...

Podczas spotkań nie zabrakło samotnych rajdów ...

... zaciętych pojedynków w środku pola ...

... i podbramkowych sytuacji

Jedno jest pewne. Bez względu na wiek - radość z odniesionego zwycięstwa jest zawsze taka sama!

Po meczu o 3-4 miejsce (reprezentacja SP Rzyki oraz SP2 Andrychów) który zakończył się zwycięstwem Szkoły Podstawowej Nr 2 w Andrychowie - drużyny które stoczyły zaciętą walkę w finałach otrzymały pamiątkowe puchary i statuetki, medale oraz nagrody rzeczowe

Brawa od publiczności!

Nagrody wręczali (od prawej)

 • Burmistrz Andrychowa - Jan Pietras
 • Stefan Majewski - trener i piłkarz mający za sobą kilkadziesiąt występów w reprezentacji Polski
 • Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Andrychowa - Jan Sordyl
 • Stanisław Sordyl - właściciel Ośrodka Konferencyjno-Wypoczynkowego "Kocierz"
 • Klaudiusz Sevkovič - znany widzom z I edycji popularnego Reality Show
 • Tomasz Zabielski - trener piłki nożnej, menager sportowy, Pełnomocnik PZPN ds. Uczniowskich Klubów Sportowych
 • Fryderyk Walaszek - Prezes Andrychowskiego Klubu Sportowego Beskid

Na wstępie rozdano pamiątkowe statuetki przedstawicielom drużyn, które zdobyły w turnieju miejsca od 5-7. Nagrody wręczali Stanisław Sordyl oraz Stefan Majewski. Statuetki powędrowały do drużyn Szkół Podstawowych w Zagórniku, Roczynach i Inwałdzie.

Czas na wręczanie nagród rzeczowych i statuetki za miejsce IV dla Szkoły Podstawowej w Rzykach! Nagrody wręcza Stanisław Sordyl. Każdy z zawodników uczestniczących w meczach finałowych otrzymał piłkę! 

Miejsce III przypadło drużynie SP2 w Andrychowie - tu owacje publiczności były zdecydowanie największe - SP nr 2 mieści się tuż obok Gimnazjum.

Wielu z zawodników na długo zapamięta ten właśnie turniej i jeden z poniższych medali 

... zwłaszcza, że niektórzy zawodnicy otrzymali go bezpośrednio z rąk Stefana Majewskiego!

Pamiątką będą również koszulki ufundowane przez Urząd Miejski w Andrychowie i Ośrodek Konferencyjno-Wypoczynkowy "Kocierz"

Miejsce II przypadło Szkole Podstawowej w Targanicach. Nagrodę wręcza Stanisław Sordyl i Fryderyk Walaszek.

Na naukę nigdy nie jest za późno. Książka o tym jak zostać piłkarzem zawsze się przyda ... jeszcze tylko rzut oka na podpis pod pucharem!

Nagrody za I Miejsce Turnieju o Puchar Burmistrza Andrychowa wręczali : Burmistrz Andrychowa Jan Pietras oraz Stefan Majewski

Owacje publiczności! Historyczna chwila! Pierwsze miejsce w Pierwszym Turnieju o Puchar Burmistrza Andrychowa otrzymała drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie! Gratulacje!

Ta chwila pewnie jeszcze długo zostanie w pamięci młodych zawodników SP nr 4!

W uszach brzmią słowa piosenki "We are the champions"

Co czeka tych młodych zawodników? Jak widzimy - samo życie! Piękne modelki, kontrakty sportowe, fotoreporterzy, wyjazdy na zgrupowania i mecze. Po prostu - czas na wielką karierę sportową! :) Może jeszcze nie dzisiaj, nie jutro ... ale kto wie!

W każdym razie - taka chwila nie zdarza się często. Na młodych piłkarzy z Gminy Andrychów spoglądali starsi koledzy - dziennikarze największych redakcji sportowych Polski - dziennikarze Canal+,  Eurosportu, Sportu, TVP Sport, Przeglądu Sportowego, TVN , Polska The Times i Super Expresu.

Życzymy więc wszystkim naszym młodym zawodnikom i ich starszym kolegom - dziennikarzom sportowym, aby jeszcze kiedyś spotkali się w podobnych okolicznościach. Będzie to znaczyło pewnie nie mniej, nie więcej - tylko tyle, że zawodnicy z Andrychowa uczestniczyć będą wtedy w turniejach o randze ogólnopolskiej! 

Turniej o Puchar Burmistrza Andrychowa za nami. Czas na emocje związane z VIII edycją Polish Media Cup - turniejem piłki nożnej reprezentacji piłkarskich największych redakcji sportowych polskich mediów.

Aby obejrzeć fotoreportaż z turnieju - prosimy kliknąć na poniższą fotografię :

Jarosław Skupień

 

(c) wins